Informační portál o světě bezpilotních prostředků

Pozvánka na Dronfest 2018

Festival bezpilotního létání DronFest v plzeňském areálu DEPO 2015 se už stává tradicí, takže nemůže chybět ani v letošním programu dronařských akcí. Ročník 2018 se bude konat 1. a 2. června a kromě obvyklých stánků firem, přednášek, závodů a předváděcích akcí na programu i tentokrát budou soutěže fotografií, videí a aplikací pro drony.

Třetí ročník akce, o níž organizátoři tvrdí, že je největší svého druhu na světě, bude mít podobu veletrhu výrobců dronů, na němž se představí přední firmy jako DJI, Gryphon Dynamics, Robodrone Industry, Flydeo, Flyability Gimbal a další. Návštěvníci se dovědí také o praktických možnostech využití těchto strojů a chybět nebudou ani tématické přednášky na téma bezpilotních létajících prostředků.

I letos se návštěvníci mohou těšit na atraktivní závody minicopter FPV RACE, tentokrát v nové aréně. Organizátoři počítali také se zábavným programem pro děti, tak aby si při návštěvě přišla na své celá rodina.

Součástí programu tradičně bude oblíbená a už minule hojně obeslaná soutěž FotkaFilm - soupeření fotografií a videí pořízených drony. Je určená pro hobby piloty, zatímco provozovatelé dronů vlastnících licenci mohou své fotografie prezentovat na výstavě v kavárně Depa. Uzávěrka soutěže amatérů je 30. dubna, kromě odborné poroty můžete práce hodnotit i vy na facebookovém profilu DronFest a YouTube kanálu Dronet. Podrobné podmínky a přihlašovací formulář najdete tady.

Další soutěží spojenou s DronFestem je DronApp, v níž se budou hodnotit mobilní aplikace pro prostředí Android a iOS schopné ovládat dron v automatizovaném režimu letu. Soutěž je určená pro studenty do 28 let, vyhlášení výsledků se uskuteční na závěrečném slavnostním večeru DronFestu 1. června. I když registrace do DronApp byla termínovaná do 28. února, lhůta pro odevzdání prací končí 1. května, takže případní opoždění zájemci dotazem u organizátorů nejspíš nic nezkazí - tím spíš, že v minulém ročníku to na tlačenici mezi soutěžícími nevypadalo, což je škoda.

Loňský ročník DronFestu byl velmi zdařilý a těšil se velkému zájmu návštěvníků, současně ukázal kde by ještě mohly být určité rezervy - zejména v počtu firem, státních orgánů a dalších subjektů, které se podařilo přilákat ke svému zviditelnění a v absenci zahraničních vystavovatelů. Říká se, že třetí ročník každé akce je kritický, takže o tom, jestli v Česku budeme mít významný festival dronů, kterému nechybí ani mezinárodním potenciál, nejspíš rozhodne kromě jiného i úspěch letošního DronFestu. Pokud se svou návštěvou rozhodnete "hlasovat" pro budoucnost českého dronařského festivalu, rozhodně nebudete litovat.

Více informací o letošním DronFestu najdete zde.

 

Jan A. Novák

Jan A. Novák

Publicista a fotograf, který se od dětství snaží fotit to, co většina běžných lidí nemůže vidět. Drony ho tedy nemohly minout.

Internetová stránka: www.novakoviny.eu
Pro psaní komentářů se přihlašte

Populární příspěvky

Předpisy pro létání s drony v ČR

29-02-2016 Hits:175015 Legislativa Vítek Novák - avatar Vítek Novák

Jaké jsou předpisy pro létání s drony v ČR? V tomto článku si rozebereme nejen samotné pře... Read more

AisView - pomocník každého pilota dronu

05-08-2016 Hits:62698 Začínáme Vítek Novák - avatar Vítek Novák

Létáte s dronem a nejste si přesně jisti, kde smíte a kde ne? V takovém případě bychom rád... Read more

Z historie dronů: 1. Neprávem zapomenutý…

23-06-2016 Hits:57337 Vojenské drony Jan A. Novák - avatar Jan A. Novák

Historie dronů je starší, než se na první pohled zdá. Jejich kořeny sahají i na naše území... Read more

Seriál: Začínáme s drony: 3. Základy říz…

16-04-2016 Hits:29531 Začínáme Jan A. Novák - avatar Jan A. Novák

Pokud dron umí ještě něco víc než stoupat, klesat a zatáčet, výrobce se nezapomene pochlub... Read more