Informační portál o světě bezpilotních prostředků

Nikon uvádí nový software pro bezproblémové prohlížení a editaci snímků a videí

Tisková zpráva: Nikon oznamuje uvedení aplikace NX Studio (verze 1.0) - nového softwaru umožňujícího bezproblémové prohlížení, zpracovávání a editaci statických snímků a videí. Uživatelé digitálních fotoaparátů Nikon si mohou stáhnout software zdarma.

Intuitivní software integruje funkce současného softwaru Nikon pro prohlížení snímků, ViewNX-i*, a softwaru pro zpracování a editaci snímků, Capture NX-D*, což umožňuje uživatelům prohlížet, zpracovávat a editovat snímky v jediné aplikaci.

Aplikace NX Studio zahrnuje široké rozmezí existujících funkcí aplikací ViewNX-i a Capture NX-D, včetně funkcí pro detailní editaci, jako jsou nastavení Picture Control a Vyvážení bílé barvy, a Korekce expozice pro data RAW. Software dále zahrnuje Kontrolní body barev, které umožňují uživatelům upravovat barvy ve specifické oblasti, a funkci Retušovací štětec pro pokročilé korekce. Jeho intuitivní struktura menu je organizována podle pracovního postupu, což zlepšuje celkovou rychlost odezvy u každé funkce a poskytuje plynulejší proces editace statických snímků a videí.

Software umožňuje uživatelům přenášet snímky do webové služby Nikon pro sdílení a archivaci, NIKON IMAGE SPACE, a bude průběžně aktualizován pro zajištění kompatibility s novými modely fotoaparátů. Software je k dispozici zdarma ke stažení na adrese centra stahování Nikon.

 

Zásadní vlastnosti softwaru NX Studio

- Software umožňuje prohlížení, zpracování a editaci statických snímků a videa na jednom místě

- Uživatelsky přívětivé menu, utříděné podle pracovního postupu - pro jednoduché použití a snadné pochopení

- Množství možností zobrazení, například filmový pás s možností horizontálního a vertikálního náhledu, plus snadno čitelná obrazovka provozních informací

- Funkce editace informací XMP/IPTC a funkce správy předvoleb z aplikace ViewNX-i, plus podrobné editační funkce ze softwaru Capture NX-D, včetně Kontrolních bodů barev

- Kompatibilita s ostatním softwarem, jako je Nikon Transfer 2 a Camera Control Pro 2, podporujícím plynulý postprodukční pracovní postup

- - 

* Podpora současných softwarových aplikací View NX-i a Capture NX-D včetně aktualizací na nejnovější operační systém a přidávání nových funkcí nejsou v budoucnu plánovány. Uživatelům aktuálně používajícím softwarové aplikace View NX-i a Capture NX-D doporučujeme aktualizovat na NX Studio.

 

Vlaďka Svobodová

GUIDELINE spol. s r.o.

 

Jan A. Novák

Publicista a fotograf, který se od dětství snaží fotit to, co většina běžných lidí nemůže vidět. Drony ho tedy nemohly minout.

Internetová stránka: www.novakoviny.eu
Pro psaní komentářů se přihlašte