Informační portál o světě bezpilotních prostředků

V Plzni bude DronFest a závody kvadrokoptér

Ve dnech 3. a 4. června se v plzeňském areálu DEPO uskuteční první ročník festivalu bezpilotních létajících strojů DronFest. V jeho rámci proběhnou také závody FPV kvadrokoptér Drone Race, které jsou zároveň kvalifikací na mistrovství světa v FPV létání.

Akce bude mít podobu veletrhu výrobců dronů, na němž se představí přední firmy jako DJI, Gryphon Dynamics, Robodrone Industry a další. Návštěvníci se dovědí také o možnostech využití těchto strojů u policie, armády, zemědělství, v záchranné službě a dalších aplikacích včetně ukázek v akci. Každou hodinu se uskuteční tématické přednášky na téma bezpilotních létajících prostředků.

Součástí programu bude také soutěž fotografií a videí s tematikou dronů, soutěž v programování aplikací pro létající prostředky a další atrakce. Organizátoři počítali i se zábavným programem pro děti

Při festivalu DronFest se uskuteční kvalifikační závody 250 CZ Cup Open drone race v FPV létání s minidrony kategorie 250. Vítězové získají zajímavé ceny (závodní kvadrokoptéra, FPV brýle atd.), především ale je vítězství kvalifikací pro hrazenou účast na mistrovství světa na Havaji. Pořadatelem závodů je firma Robodrone.

Údaje o veletrhu DronFest najdete zde, o závodech v FPV létání zde - bohužel však dost skromné, navíc v případě závodů zveřejněné s velmi malým předstihem (uzávěrka přihlášek je/byla 18. května). Navíc občas i poněkud zmatené; některé weby akce uvádějí jako datum konání pouze 3. června a na naše mailové dotazy jsme nedostali odpověď. Nezbývá tedy než doufat, že i tak se na české poměry zatím ojedinělá akce vydaří.

Jan A. Novák

Publicista a fotograf, který se od dětství snaží fotit to, co většina běžných lidí nemůže vidět. Drony ho tedy nemohly minout.

Internetová stránka: www.novakoviny.eu
Pro psaní komentářů se přihlašte

Populární příspěvky

Předpisy pro létání s drony v ČR

29-02-2016 Hits:175013 Legislativa Vítek Novák - avatar Vítek Novák

Jaké jsou předpisy pro létání s drony v ČR? V tomto článku si rozebereme nejen samotné pře... Read more

AisView - pomocník každého pilota dronu

05-08-2016 Hits:62697 Začínáme Vítek Novák - avatar Vítek Novák

Létáte s dronem a nejste si přesně jisti, kde smíte a kde ne? V takovém případě bychom rád... Read more

Z historie dronů: 1. Neprávem zapomenutý…

23-06-2016 Hits:57336 Vojenské drony Jan A. Novák - avatar Jan A. Novák

Historie dronů je starší, než se na první pohled zdá. Jejich kořeny sahají i na naše území... Read more

Seriál: Začínáme s drony: 3. Základy říz…

16-04-2016 Hits:29531 Začínáme Jan A. Novák - avatar Jan A. Novák

Pokud dron umí ještě něco víc než stoupat, klesat a zatáčet, výrobce se nezapomene pochlub... Read more